Dieta, która oczyszcza organizm. Po jakie produkty warto sięgać?

Jabłka, będące dobrym źródłem błonnika (a w szczególności pektyny), są produktem, który powinien znaleźć się w diecie odtruwającej. W trosce o swe zdrowie warto też sięgać systematycznie po białą kapustę.

To popularne i często niedoceniane warzywo to moc witamin oraz substancji, które mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia na nowotwory. Skuteczne antyoksydanty znajdują się też w owocach granatu oraz w czosnku, będącym jednym z najskuteczniejszych antybiotyków stworzonych przez naturę. W walce z toksynami świetnie sprawdzają się też buraki, zielona pietruszka oraz arbuz.

Z jakich dodatków do diety można jeszcze skorzystać?

Siemię lniane to kolejny składnik menu, którego głównym zadaniem jest skuteczne odtruwanie organizmu. Błonnik oraz kwasy omega-3 sprawiają, ze detoks staje się prosty i skuteczny. Warto też pamiętać o oczyszczającej mocy takich przypraw, jak imbir, oraz o niezwykłych właściwościach zielonej herbaty.
Jeśli po te potrawy, które na bieżąco odtruwają nasz organizm, będziemy sięgać regularnie, toksyny nie będą dla nas stanowić większego zagrożenia. Na co możemy liczyć? Dieta oczyszczająca sprawi, że poczujemy się lepiej, zyskamy sporo energii, a nasz wygląd znacznie się poprawi.